SPECJALIZACJE LEKARZ POZ
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zdalna diagnostyka stanu zdrowia pacjenta w obliczu starzejącego się społeczeństwa.
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 10.10.2017
 
 
Udział osób starszych w społeczeństwie będzie sukcesywnie wzrastał a funkcjonujące systemy zabezpieczenia społecznego i opieki zdrowotnej są przeciążone i niewydolne. Naprzeciw wychodzą nowoczesne technologie a szczególnie telediagnostyka.
Już nie tylko wyspecjalizowana aparatura medyczna, lecz także coraz więcej urządzeń codziennego użytku umożliwia pomiary lub monitorowanie i przesyłanie na odległość danych dotyczących wykładników aktywności lub parametrów życiowych użytkowników.

Medyczne testy domowe są atrakcyjne zarówno dla pacjentów, ponieważ umacniają ich poczucie podmiotowości i niezależności oraz pozwalają na zachowanie prywatności i intymności podczas badania, jak i dla personelu medycznego, ponieważ umożliwiają szybką, doraźną diagnostykę bezpośrednio w gabinecie lekarskim i ominięcie trudności logistycznych związanych z wykonaniem badania w sposób tradycyjny. Ma to znaczenie zwłaszcza u osób w wieku starszym. Testy oszczędzają również czas wizyt w przypadku testów dających wynik prawidłowy. Do szerokiego zakresu medycznych testów domowych dołączyły ostatnio testy w kierunku nietolerancji glutenu, który jest obiektem rosnącego zainteresowania pacjentów, oraz wykrywania niedoboru żelaza, którego ryzykiem obciążona jest znaczna część populacji.

Rozwijające się dynamicznie systemy telediagnostyczne i służące do monitorowania stanu zdrowia na odległość wraz z poszerzającą się ofertą medycznych testów domowych stanowią coraz bardziej wartościowe uzupełnienie tradycyjnych metod diagnostyki lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, szczególnie w przypadku opieki nad pacjentami w wieku starszym, ale również w przypadku pacjentów młodszych, dbających o komfort życia.

Więcej informacji tutaj.

Systemy zdalnej diagnostyki.pdf
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe