Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy już jest antidotum na koronawirusa?

Autor: Marta Koblańska |Data: 25.02.2020
 
 
Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że lek firmy Gilead remdisivir może zostać wykorzystany do leczenia chorych na ciężkie i śmiercionośne zapalenie płuc wywoływane koronawirusem z Chin. Ale jedynym lekiem jest redeliver. Tak powiedział Bruce Aylward, asystent dyrektora generalnego WHO, a przekazała CNN.
Chiny już prowadzą badania kliniczne i testują preparat firmy Gilead. Jej akcje poszybowały o blisko 7 procent. Państwo Środka do walki z koronawirusem wykorzystuje także roboty i drony.

Również amerykańskie Centrum Zapobiegania Chorobom i Kontroli Centers for Disease Control and Prevention testuje antidotum na koronawirusa. Testy są kluczowe dla dalszych badań. Jednak, jak przekazał Reuters, jedynie trzy stany w USA mają realnie taką możliwość, bo dysponują odpowiednimi laboratoriami.

Pandemia trwa. Ostatnie przypadki zachorowań zaraportowano w Libanie i Iranie, co oznacza, że wirus jest już obecny w 26 krajach poza Chinami.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe