Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dlaczego centrum biznesowe JUUL Labs w Gdańsku ma potencjał globalny?

Źródło: materiały prasowe
Autor: Marta Koblańska |Data: 17.09.2019
 
 
JUUL Labs, amerykański start-up z Doliny Krzemowej otworzył Global Business Services Center w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. JUUL jest elektronicznym inhalatorem nikotyny w systemie zamkniętym, który oferuje pełnoletnim palaczom alternatywę dla tradycyjnych papierosów. W pierwszej fazie, kiedy do Centrum byli rekrutowani pierwsi pracownicy, miało ono wspierać funkcje finansowo-księgowe dla regionu EMEA (Europa Środkowo-Wschodnia i Afryka). Jednak w tej chwili Centrum zlokalizowane w gdańskiej Alchemii urosło nie tylko pod względem zatrudnienia, ale również funkcji jaką pełni w strukturach JUUL Labs.
Centrum finansowe w Gdańsku już w tej chwili wspiera wszystkie rynki z regionu EMEA na których działa JUUL Labs. Naszą misją jest wpływ na życie miliarda pełnoletnich palaczy poprzez wyeliminowanie tradycyjnych papierosów. Tempo naszego rozwoju sprawia, że w chwili obecnej musimy myśleć nie o regionalnym, a o globalnym centrum wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować nasze zobowiązanie – mówi Grant Winterton, prezes JUUL Labs w regionie EMEA – Wybraliśmy Polskę i Gdańsk ze względu na ich potencjał i wysokie kwalifikacje polskich pracowników. Ponadto Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdańsk oferują doskonałe warunki dla szybko rozwijających się firm, takich jak nasza.

Już w tej chwili 70 wysokiej klasy specjalistów zostało zatrudnionych w Gdańsku i na co dzień wspiera działania JUUL Labs.

- Doceniamy te inwestycje, które sprawiają, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla młodych specjalistów. Priorytetem jest dla nas zapewnienie rozwoju regionu poprzez utrzymanie utalentowanych ludzi w województwie. Cieszę się z tak płynnej współpracy pomorskich agencji i inwestorów - powiedział Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Decyzja JUUL Labs o stworzeniu pierwszego Centrum finansowego na tak wczesnym etapie rozwoju w regionie EMEA jest podejściem bezprecedensowym i wyraźnym znakiem innowacyjnego myślenia o misji korporacyjnej, realizacji biznesu na skalę globalną i pomocy konsumentom w tym regionie. Było to możliwe tylko dlatego, że udało się znaleźć i zatrudnić wyjątkową grupę specjalistów ds. finansów i księgowości w Gdańsku, którzy będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe na rynkach w regionie i poza nim. Pełny zakres świadczenia usług jest wciąż finalizowany, ale jasne jest, że mamy duży potencjał poza finansami i rachunkowością, a Global Business Services Center odegra istotną rolę w przyszłym rozwoju firmy. - mówi Michał Gryglewski, Head of Global Business Services Center JUUL Labs w Gdańsku.
Firma JUUL Labs, start-up z Doliny Krzemowej, która w ostatnich latach zdominowała amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny, rozszerza obecnie swój międzynarodowy zasięg. Firma zatrudnia ponad 4000 osób. W Europie firma jest obecna już w: Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainie, Belgii i Portugalii. Misją firmy jest poprawa życia pełnoletnich palaczy poprzez eliminację tradycyjnych papierosów.

O JUUL Labs
JUUL Labs to firma, której celem jest wyeliminowanie tradycyjnych papierosów, dzięki zapewnieniu pełnoletnim palaczom ich alternatywy. Misją firmy jest wpływ na życie miliarda pełnoletnich palaczy na całym świecie.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe