Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

FDA ostrzega przed łączeniem hydroksychlorochiny i remdesiviru w leczeniu Covid-19

Źródło: medscape.com
Autor: Małgorzata Lipko |Data: 19.06.2020
 
 
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała ostrzeżenie dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną przed podawaniem hydroksychlorochiny lub chlorochiny w połączeniu z eksperymentalnym lekiem na COVID-19, Remdesivirem
Agencja, w oparciu o dane z ostatnich badań nieklinicznych, stwierdziła, że jednoczesne podawanie hydroksychlorochiny lub chlorochiny może prowadzić do zmniejszenia działania przeciwwirusowego Remdesiviru.
Ostrzeżenie pojawiło się kilka godzin po tym, jak agencja cofnęła zezwolenie na stosowanie hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19, które zostało reklamowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa.
FDA stwierdziło, że nie można już wierzyć, że doustne preparaty hydroksychlorochiny i chlorochiny mogą być skuteczne w leczeniu choroby wywołanej przez koronawirus.
Lek Gilead otrzymał zezwolenie na stosowanie w stanach nagłych na początku maja jako lek eksperymentalny w leczeniu COVID-19.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe