Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jeden lek – wiele wskazań i rozwiązań. Entrektynib – webinar

Redaktor: Jacek Rubinstein |Data: 28.05.2021
 
 
W drugiej odsłonie cyklu webinarów „Jeden lek – wiele wskazań” zaprezentujemy kolejny farmaceutyk mający wskazania do stosowania w wielu onkologicznych jednostkach chorobowych. Tym razem w roli głównej – Entrektynib. Podczas spotkania 22 czerwca o godzinie 19:30 eksperci zaprezentują wykłady, opisy interesujących przypadków oraz odpowiedzą na Państwa pytania.
Jak zauważył prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski we wstępie prezentującym ideę cyklu, współczesna medycyna, a onkologia w szczególności, zmieniła całkowicie strategię postępowania z leczenia ujednoliconego, dedykowanego wszystkim populacjom, na rzecz leczenia spersonalizowanego. Umożliwia to uzyskanie spektakularnych wyników.

Wiele leków posiada rejestrację nie w jednym, lecz w kilku wskazaniach, a rejestracje oparte są na zdefiniowanych punktach uchwytu bez względu na umiejscowienie nowotworu.

W cyklu webinarów, które zostały dla Państwa przygotowane wybrano do omówienia leki spełniające te wymagania. Tym razem skupimy się na entrektynibie.

Nasi eksperci - specjaliści w swoich dziedzinach - zaprezentują krótkie wykłady oraz odpowiedzą na Państwa pytania. W trakcie spotkania zostaną również zaprezentowane dwa ciekawe opisy przypadków.

Zostaną zaprezentowane następujące zagadnienia:

Diagnostyka molekularna i mechanizm działania entrektynibu - prof. dr hab. n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko;

Entrektynib we wskazaniu RAK PŁUCA - prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski;

Entrektynib we wskazaniu NOWOTWORY ŚLINIANEK I TARCZYCY - prof. dr hab. n. med. Marek Dedecjus

Profil działań niepożądanych entrektynibu i algorytm postępowania w przypadku ich wystąpienia - dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska

Prezentacja przypadku 1 - prof. dr hab. n. med. Iwona Ługowska

Prezentacja przypadku 2 - dr n. med. Magdalena Knetki-Wróblewska

Na zakończenie spotkania zapraszamy do dyskusji.

Zarejestruj się już dzisiaj, aby uzyskać link do relacji VIDEO oraz SMS z przypomnieniem o rozpoczynającym się webinarze >>>>>>>>

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe