Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kanadyjczykom udało się zbadać koronawirusa

Autor: Marta Koblańska |Data: 13.03.2020
 
 
Naukowcom kanadyjskim udało się wyizolować SARS-CoV-2 odpowiadającego za obecną pandemię. Czy to oznacza, że pojawi się oczekiwane leczenie ciężkiego zapalenia płuc, jakie wywołuje wirus? Sunnybrook Hospital, w którym wyizolowano wirusa to szpital, w którym leczono pierwszy wykryty w Kanadzie przypadek koronawirusa.
- Potrzebujemy narzędzi w walce z pandemią. Chociaż najważniejsza jest szybka reakcja, to długoterminowe rozwiązania pochodzą z badań nad tym nowym wirusem" - powiedziała dr Samira Mubareka, mikrobiolog i lekarz chorób zakaźnych w Sunnybrook, cytowana przez Interię.

Jak przytacza portal, próbki użyte do wyizolowania wirusa i jego namnożenia do dalszych prac zostały pobrane od dwóch kanadyjskich pacjentów. Prace były prowadzone w specjalistycznym laboratorium na Uniwersytecie Toronto.

Jak wskazuje dr Robert Kozak, mikrobiolog kliniczny z Uniwersytetu Toronto, pracujący w Sunnybrook, współpraca badaczy umożliwiła wyizolowanie wirusa w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Również Seattle Clinic informuje, że udało im się wyizolować wirusa. W jaki sposób? Przeprowadzając szczegółowe badania chorujących, którzy są izolowani od innych oraz zachowując zasady higieny.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe