Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Możliwości redukcji ryzyk zdrowotnych u nałogowych palaczy - webinar

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 17.11.2021
 
 
Medycyna nie uchroni palaczy przed konsekwencjami nałogu. Tylko rzucenie palenia stanowi skuteczną drogę do eliminacji wiążących się z tym zagrożeń. Można jednak ograniczyć zagrożenia i temu poświęcone będzie spotkanie "Możliwości redukcji ryzyk zdrowotnych u nałogowych palaczy", na które zapraszamy 25 listopada o godzinie 20:30.
"Palenie szkodzi zdrowiu", "palenie zabija", "palenie powoduje ryzyko..." - slogany z paczek papierosowych nie wystarczą, by przekonać palaczy do zadbania o swoje zdrowie. W przypadku wielu z nich uzależnienie jest tak silne, że mimo chęci zerwanie z nałogiem staje się niemożliwe. Nie unikną oni całego spektrum chorób, od schorzeń układu oddechowego, przez nowotwory po zaburzenia widzenia czy problemy z prokreacją.

Szansą dla uzależnionych od tytoniu są rozwiązania, które zmniejszają prawdopodobieństwo poważnych chorób. Pod naukowym kierownictwem dr n. med. Piotra Wierzbińskiego omówione zostaną wyniki badań naukowych oraz środki, które mogą pomóc uniknąć palącym pacjentom komplikacji. Zachęcamy do zarezerwowania czasu na aktywne uczestnictwo w bezpłatnym spotkaniu!

REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.