Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pochodzenie genetyczne koronawirusa z Wuhan

Źródło: Mikołaj Kamiński/ DOI
Autor: Marta Koblańska |Data: 18.03.2020
 
 
Na łamach czasopisma Nature opublikowano wyniki pełnego zsekwencjonowania genomu nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Okazuje się że posiada on w 79,6% identyczną sekwencje jak koronawirus SARS, który spowodował epidemię 18 lat temu. Jednakże sam SARS-Cov-2 prawdopodobnie jest mutacją koronawirusa pochodzącego od nietoperzy, gdyż aż 96% sekwencji nowego wirusa jest identyczne z genomem koronawirusa występującego u tych ssaków.
W tym samym artykule chińscy naukowcy przedstawili efekt działania surowicy ozdrowieńców z przeciwciałami IgG na cząstki wirusa wyizolowane z popłuczyn oskrzelowo-pęcherzykowych pobranych od pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19.

Artykuł „A pneumonia outbreak associated with a new coronavirus of probable bat origin” jest dostępny w trybie Open Access.

Konsultacje online: jak udzielać, regulacje prawne, dobre praktyki w sytuacji epidemiologicznej. Dowiedz się wszystkiego na bezpłatnym szkoleniu online. Zapisz się już dziś >>
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe