Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Chorostowska-Wynimko sekretarzem generalnym Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 13.01.2019
 
 
Prof. Joanna Chorostowska-Wynimko została wybrana na stanowisko sekretarza generalnego Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc European Respiratory Society, największego towarzystwa pulmonologicznego na świecie zrzeszającego zarówno specjalistów chorób płuc, jak i lekarzy innych specjalności.
Prof. Chorostowska-Wynimko obejmie funkcję we wrześniu 2019 roku, a jej kadencja potrwa trzy lata.

- To stanowisko w praktyce oznacza, że zakresem kompetencji ustępuję jedynie prezydentowi Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc - mówi prof. Wynimko - Jest mi tym bardziej miło, ponieważ zostałam wybrana w wolnych wyborach, a głosy oddali na mnie zarówno Polacy, jak i specjaliści innych narodowości. Kluczowe okazało się poparcie Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz moja wieloletnia współpraca z innymi towarzystwami z zakresu chorób płuc. Nominację odbieram jako sukces polskiej pulmonologii w Europie. – dodaje.

Europejskie Towarzystwo Chorób Płuc zajmuje się m.in. promowaniem medycyny układu oddechowego zarówno klinicznej, jak i związanej z badaniami naukowymi oraz epidemiologii. Do towarzystwa należą również pielęgniarki i fizjoterapeuci.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe