SPECJALIZACJE
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pulmonologia w punkt
 
Działy: Aktualności
– Strategiczny dokument GOLD, to nie tylko wytyczne w leczeniu POChP, ale strategia dla pulmonologów, którzy według tego dokumentu powinni opracować własne wytyczne w poszczególnych krajach – mówi prof. Leonardo M. Fabbri, Respiratory & Internal Medicine University of Modena and Reggio Emilia, podczas konferencji Pulmunologia w punkt zorganizowanej w Poznaniu przez firmę TEVA. - Głównym wskazaniem wynikającym z tego dokumentu jest holistyczne podejście do leczenia pacjenta z POChP. Pamiętać należy, że jest to choroba przewlekła i tylko całościowe leczenie pacjenta z chorobami towarzyszącymi, a zwłaszcza związanymi z układem krążenia, może przynieść lepsze efekty w leczeniu POChP.
Pulmonologia w punkt, to cykl konferencji organizowany przez firmę TEVA, który jest odpowiedzą na potrzeby lekarzy-pulmonologów w zakresie pogłębiania wiedzy medycznej. W konferencji poznańskiej uczestniczyło ponad 200 specjalistów leczenia chorób płuc oraz kilkanaście autorytetów medycznych z dziedziny pulmonologii.

Poniżej zamieszczamy dwie prezentacje wygłoszone przez wykładowców: prof. Leonardo Fabbri'ego
„GOLD guidelines and everyday reality in COPD” i dr. Cezarego Piwkowskiego „Kwalifikacje do przeszczepów płuc.”

 
Pobierz załączniki (2):
Prof. Fabbri[PDF, 6629.36 kB]
Kwalifikacja do PP[PDF, 3498.17 kB]
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe