Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Więcej zakażeń COVID-19 niż w oficjalnych statystykach

Źródło: Sciencedaily/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 23.06.2020
 
 
Wielu epidemiologów uważa, że we wczesnej fazie pandemii odsetek zakażonych był niedoszacowany w związku z problemami z testami oraz pacjentami bezobjawowymi, a nawet objawowymi jak również niemożnością identyfikacji wczesnych przypadków infekcji.
Obecnie, nowe badanie z Penn State szacuje, że liczba wczesnych zakażeń w USA może być 80 razy większa i podwoić się prawie dwukrotnie tak szybko jak uznawano to za prawdopodobne wcześniej.

W pracy opublikowanej w Science Translational Medicin, badacze oszacowali wykrycie rzedkich lub objawowych infekcji COVID-19 wykorzystując dane chorób podobnych do grypy CDC w czasie trzech tygodni marca 2020 roku.

-Przeanalizowaliśmy każdy przypadek w celu oszacowania liczby, która nie będzie pasowała do zachorowań na grypę i wykraczające poza sezon – mówi Justin Silverman w Penn State's College. – Kiedy się je odejmie, okazuje się, że jest wiele przypadków zakażeń, które nie mogą być tłumaczone grypą lub innymi sezonowymi różnymi patogenami schorzeń układu oddechowego – dodaje.

Badacze odkryli, że wysyp chorób podobnych do grypy wykazuje idealną korelację z rozprzestrzenianiem się w kraju SARS-CoV-2.

- To zaś sugeruje, że dane dotyczące chorób podobnych do grypy obejmują zakażenia koronawirusem wydają się być dużo bardziej niedodiagnozowane w całej populacji niż pierwotnie sądzono – wskazuje Silverman.

Co istotne, rozmiar infekcji podobnych do grypy koresponduje z ponad 8,7 mln nowych przypadków podczas ostatnich tygodni marca, w porównaniu do około 100 tys. przypadków, które były oficjalnie raportowane w tym czasie.

Badacze również wykorzystali ten proces do oszacowania odsetka zakażeń w każdym stanie, notując, że wyższe odsetki infekcji w przeliczeniu na mieszkańca także mały wyższe wskaźniki w odniesieniu do chorób podobnych do grypy.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe