Specjalizacje, Kategorie, Działy
EULAR

EULAR 2023 – co przynoszą badania?

Udostępnij:
Tagi: EULAR, Mediolan
Zadaniem Europejskiego Kongresu Reumatologii jest połączenie teorii z praktyką. Temu ma służyć także tegoroczne forum, spełniające najwyższe standardy wymiany naukowej. European Congress of Rheumatology odbywa się od 31 maja do 3 czerwca w Mediolanie.
Debata jest wielopoziomowa i dotyczy zarówno praktyki, jak i badań naukowych, także w wymiarze edukacyjnym i społecznym.

Na kongresie spotykają się się profesjonaliści w dziedzinie reumatologii, także ci współpracujący z organizacjami pacjentów. Cel jest niezmienny – osiągnięcie postępu w terapii osób z chorobami reumatycznymi. Kongres EULAR to próba zilustrowania i ocenienia najnowszych przełomów w reumatologii. Nie brakuje sesji poświęconych nowościom i wynikom badań na temat leczenia chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych (RMD). Praktyczne aspekty prezentowane są w trakcie warsztatów.

Podobnie jak na ubiegłorocznym zjeździe w Kopenhadze najważniejsze doniesienia są ogólnie dostępne za pośrednictwem EULAR TV na kanale YouTube.

Przypomnijmy, że EULAR 2023 obejmuje omówienie szerokiego spektrum chorób reumatycznych. Najróżniejsze są formy przekazu – wykłady, sympozja z zakresu nauk podstawowych i klinicznych, sesje abstraktów, prezentacje i dyskusje dotyczące trudnych przypadków, a także warsztaty.

Do uczestników swoje przesłanie wystosowała Annamaria Iagnocco, przewodnicząca European Alliance of Associations for Rheumatology. Przypomniała, że wśród wielu działań wizytówką organizacji jest doroczny kongres.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.