Specjalizacje, Kategorie, Działy
123 RF

EULAR 2024 – rusza europejski kongres reumatologiczny

Udostępnij:

W środę 12 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja Europejskiego Kongresu Reumatologii EULAR 2024. W trakcie czterech najbliższych dni eksperci będą dyskutować o aktualnych badaniach i innowacjach w reumatologii.

Europejski Kongres Reumatologii to sztandarowe wydarzenie Europejskiego Stowarzyszenia Stowarzyszeń Reumatologicznych EULAR. W tym roku rozpoczyna się w środę 12 czerwca o godz. 13.00  sesją plenarną i kończy w sobotę 15 czerwca. Spotkanie odbywa się stacjonarnie w Austrii, w Centrum Kongresowym Messe Wien.

Cztery dni wykładów i szkoleń praktycznych

Celem kongresu jest budowanie forum o najwyższym standardzie wymiany myśli naukowej, edukacyjnej i społecznej pomiędzy profesjonalistami zajmującymi się reumatologią a organizacjami pacjentów, aby promować postęp w opiece klinicznej nad osobami cierpiącymi na choroby reumatyczne.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów, uczestniczyć w sympozjach nauk podstawowych i klinicznych, sesjach i  prezentacjach. Będzie też możliwość wzięcia udziału w dyskusjach na temat trudnych przypadków oraz w warsztatach. Ważnym elementem będą sesje poświęcone osobom cierpiącym na zapalenie stawów i reumatyzm w Europie oraz pracownikom służby zdrowia zajmującym się reumatologią.

Misją kongresu jest budowanie platformy dyskusji na temat nowych osiągnięć naukowych oraz zalecanych sposobów leczenia chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych (RMD) oraz wypełnienie luki pomiędzy diagnozą a opieką nad pacjentem i szerzenie wiedzy na temat praktycznych aspektów w reumatologii poprzez specjalistyczne warsztaty, prezentacje i dyskusje.

Nagrody dla najlepszych

EULAR stara się stymulować, promować i wspierać badania, profilaktykę, leczenie i rehabilitację chorób reumatycznych. Dlatego też w trakcie wydarzenia, jak co roku, autorom najlepszych prac naukowych zostaną przyznane nagrody. Sześciu zwycięzców wybierze Komitet Programu Naukowego EULAR na podstawie jakości i treści wcześniej nadesłanych naukowych abstraktów.


 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.