Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

FDA wstępnie zatwierdziła lek Cimzia w leczeniu osiowej postaci ZZSK

Źródło: BL, medicaldaily.com
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 25.07.2013
 
 
FDA zatwierdziła lek Cimzia do leczenia osób dorosłych chorujących na osiową postać zesztwniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK) – podał w swoim komunikacie producent leku, UCB.
Decyzja nie oznacza całkowitego i ostatecznego dopuszczenia leku do obrotu. –Ale będzie pozytywny wpływ na na proces prowadzący do podjęcia pozytywnej decyzji w tej sprawie – zauważa Agencja Reuters

-Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia jak najlepszej terapii dla pacjentów z tą poważną chorobą, jak i innymi o podłożu reumatycznym. Decyzja FDA przybliża nas jeden krok bliżej do tego celu - mówi Iris Loew-Friedrich, szef Wydziału Medycznego i wiceprezes w UCB, cytowany przez portal medicaldaily.com .

Lek Cimzia stosuje się w skojarzeniu z metotreksatem u dorosłych pacjentów w leczeniu chorób o podłożu reumatycznym o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu. Lek stosuje się, jeśli odpowiedź na inne leki, w tym metotreksat, jest niewystarczająca. Lek Cimzia można także stosować w monoterapii w przypadku, gdy leczenie metotreksatem jest niewskazane.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe