Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

FDA zatwierdziła nowy biosymilar - lxifi

Źródło: FDA/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 14.12.2017
 
 
Tagi: biosymilar, lxifi
FDA zatwierdziła nowy lek biopodobny do infliksymabu, infliksymab-qbtx, dla wszystkich wskazań, w których stosowano leki biologiczne.
Ixifi jest chimerycznym ludzkim mysim monoklonalnym przeciwciałem przeciwnowotworowym, przeznaczonym do leczenia pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, łuszczycowym zapaleniu stawów, łuszczycy plackowatej.

FDA oparła swoje zatwierdzenie na danych z badania trzeciej faz, które oceniało bezpieczeństwo, skuteczność i immunogenność Ixifi versus infliksymab w połączeniu z metotreksatem wśród pacjentów z umiarkowanym do ciężko RZS, którzy nie wykazywali wystarczającej odpowiedzi na leczenie tylko metotreksatem. Wyniki wieloośrodkowego, zrandomizowanego, podwójnie ślepego badania wykazały, że produkt leczniczy Ixifi daje równoważną skuteczność do infliksymabu .
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe