Specjalizacje, Kategorie, Działy

Konferencje reumatologiczne 2023 roku

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Tegoroczny kalendarz wydarzeń Termedii jest już w dużej mierze wypełniony – widnieje w nim ponad sześćdziesiąt konferencji i webinarów, a to z pewnością nie koniec! Podczas nich z najbardziej aktualną wiedzą medyczną będą mogli zapoznawać się lekarze wielu specjalizacji, między innymi reumatolodzy. Ci mogą już obecnie zapisywać się na trzy konferencje reumatologiczne – dwie z nich odbędą się w pierwszym kwartale nowego roku.
Od 8 do 11 marca trwać będzie naukowe święto wszystkich zainteresowanych chorobami kości i stawów, któremu będzie przewodniczyć prof. Piotr Leszczyński, prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. To już 15. edycja konferencji Zdrowe Kości i Stawy, odbywającej się, podobnie jak w ubiegłym roku, w formule hybrydowej. 8 i 9 marca wykłady będą się odbywały wyłącznie online, natomiast 10 i 11 marca będzie można wziąć w nich udział osobiście w Poznaniu lub wysłuchać online.

Obecnie trwają prace nad ostatecznym programem merytorycznym – jak zawsze znajdą się w nim elementy zarówno naukowe, jak i przede wszystkim praktyczne. Zwłaszcza te ostatnie sprawiają, że z roku na rok zwiększa się liczba uczestników kolejnych edycji konferencji. Do wspólnych wystąpień i dyskusji zostaną zaproszeni nie tylko reumatolodzy, specjaliści chorób metabolicznych kości, lecz także kardiolodzy, gastroenterolodzy, dermatolodzy oraz interniści.

W programie tegorocznej konferencji z pewnością zostanie uwzględniony temat najnowocześniejszego leczenia przeciwciałami monoklonalnymi w reumatologii i osteoporozie, kwestie inhibitorów kinaz janusowych czy tyrozynowych oraz standardowych terapii lekami modyfikującymi w ich nowoczesnej odsłonie, a także konieczności stosowania w procesie zapalnym niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Konferencji towarzyszyć będą stacjonarne kursy wykonywania i interpretacji badań kostnych metodą DXA (Dual energy X-ray Absorptiometry) i VFA (Vertebral Fracture Assessment) oraz kurs densytometryczny – wykonywanie i interpretacja badań kostnych metodą REMS, które zakończą się egzaminem testowym oraz wydaniem certyfikatu umiejętności przez Sekcję Chorób Metabolicznych Kości i Osteoporozy Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

23 i 24 marca odbędzie się we Wrocławiu czternasta edycja konferencji Trendy w Reumatologii na przełomie 2022/2023. W jej trakcie uznani specjaliści przedstawią nowości diagnostyczne i terapeutyczne, postępy w badaniach medycznych oraz najważniejsze rekomendacje w codziennej praktyce. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Piotr Wiland.

Podczas pierwszej sesji zostaną omówione istotne i praktyczne wskazówki po lekturze wytycznych i rekomendacji w reumatologii, w trakcie następnej – zaprezentowane zagadkowe przypadki, z których można wyciągnąć wiele ważnych, praktycznych wniosków. W dalszej części konferencji zostaną poruszone między innymi tematy chorób reumatycznych u osób powyżej 70 lat, wartości dodanej badań obrazowych w reumatologii, a także indywidualizacji leczenia chorego z rozpoznaną spondyloartropatią zapalną.

Od 25 do 27 maja w Krakowie odbywać się będzie natomiast konferencja Kontrowersje i Postępy w Reumatologii, podczas której zapoznać się będzie można nie tylko z nowościami w diagnostyce i terapii chorób reumatologicznych, ale także z odkryciami i twierdzeniami wzbudzającymi czasem sprzeczne opinie w środowisku reumatologów. W kierownictwie naukowym wydarzenia zasiadają prof. Marek Brzosko, dr hab., prof. KAAFM Zbigniew Żuber oraz dr hab., prof. KAAFM Bogdan Batko.

Zapraszamy na strony wszystkich trzech wydarzeń i do rejestracji!

ZDROWE KOŚCI I STAWY


TRENDY W REUMATOLOGII


KONTROWERSJE I POSTĘPY W REUMATOLOGII
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.