Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

NLPZ a leczenie bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów - update 2021

Źródło: TMT 2021
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 17.05.2021
 
 
Dr Magdalena Kocot-Kępska podkreśla, że jest to terapia krótkoterminowa, gdyż przy dłuższym stosowaniu NLPZ ich efekt terapeutyczny nie będzie widoczny.
Doustne NLPZ powinno się stosować w najmniejszych dawkach, jak najkrócej, z przerwami, pamiętając, że efekty utrzymują się do dwóch tygodni.

Dr Magdalena Kocot-Kępska z Zakładu Badania i Leczenia Bólu CM UJ podkreśla, że podawanie NLPZ jest opcją krótkoterminową a poza tym przy stosowaniu systemowym u pacjentów z ChZS należy pamiętać o ich indywidualnym doborze. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. powikłania z układu sercowo-naczyniowego, przewodu pokarmowego i nerek. Poza tym brak jest pewności co do wpływu NLPZ na przebieg ChZS, gdyż dotychczas zebrane dane są niejednoznaczne.

Zapraszamy do obejrzenia całego wykładu, który został wygłoszony w trakcie tegorocznego Kongresu Top Medical Trends 2021 (organizator: wydawnictwo Termedia):

 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe