Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nagroda BSR dla szkockich naukowców za pracę o aktywności zawodowej chorych na RZA

Źródło: www.rheumatology.org.uk/
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 26.06.2013
 
 
Janet Harkess i Katie McAlarey z Piątego Reumatologicznego Oddziału New Victoria Hospital z Glasgow otrzymali nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Reumatologicznego (British Society for Rheumatology – BSR).
Janet Harkess i Katie McAlarey z Piątego Reumatologicznego Oddziału New Victoria Hospital z Glasgow otrzymali nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Reumatologicznego (British Society for Rheumatology – BSR). Nagroda przyznawana jest za wkład w poprawę pracy klinicznej i polepszenie opieki nad pacjentem.

Dwójka szkockich przeprowadziła wśród chorych na RZA badania dotyczące ich aktywności zawodowej. Metodą badawczą była analiza zgłoszeń przyjmowanych na własnej stronie internetowej oraz audytu dokonanego pośród pacjentów.

Wśród objętych badaniem pacjentów połowa była w wieku produkcyjnym, ale tylko jedna czwarta (27 proc.) miała pracę. Świadczy to o tym, że pracodawcy niechętnie podchodzą do zatrudniania ludzi cierpiących na artretyzm, obawiając się między innymi o to, że będą to pracownicy nie w pełni dyspozycyjni. Zaproponowali środek zaradczy. Ich zdaniem jest to wczesne wykrywanie choroby, co zwiększa szansę na jej prawidłową kontrolę, a tym samym unikanie częstych zwolnień lekarskich.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe