Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Obszerny program nie tylko dla rezydentów

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 10.08.2022
 
 
Przełom nadciśnieniowy – kiedy rozpoznawać i jak leczyć? Co nowego w wytycznych dotyczących cukrzycy typu 2? Jak rozpoznać i jak leczyć zgagę oraz chorobę refluksową? To tylko część pytań, na które odpowiedzą wykładowcy podczas konferencji Interna dla Rezydentów 3 i 4 października w formule online.
Interna dla Rezydentów już na stałe wpisała się w kalendarz corocznych konferencji – w tym roku spotykamy się po raz piąty. Kierownikiem naukowym spotkania jest prof. Tomasz Grodzicki, który wraz wiceprzewodniczącymi, prof. Zbigniewem Gaciongiem oraz prof. Tomaszem Guzikiem, przygotowali ciekawy i obszerny program. Przewidziano aż jedenaście sesji wykładowych z najważniejszych dziedzin medycyny, w tym kardiologii, diabetologii, reumatologii, gastroenterologii i pulmonologii.

Konferencję rozpocznie sesja kardiologiczna, podczas której wystąpią wybitni polscy przedstawiciele tej specjalności. Prof. Piotr Hoffman zajmie się niewydolnością serca, prof. Zbigniew Gaciong przedstawi najważniejsze zalecenia w migotaniu przedsionków, a temat diagnozy i terapii choroby niedokrwiennej serca omówi prof. Jacek Legutko.

W ramach sesji diabetologicznej o postępach w monitorowaniu i leczeniu cukrzycy typu 1 opowie prof. Maciej Małecki, a nowości w wytycznych dotyczących terapii cukrzycy typu 2 zaprezentuje prof. Leszek Czupryniak.

Podczas sesji alergologiczno-pulmonologicznej będzie natomiast mowa m.in. o nowych terapiach stosowanych w przypadku raka płuca, a także o prowadzeniu i bezpieczeństwie immunoterapii swoistej.

Nefrolodzy skupią się na kryteriach rozpoznania ostrej niewydolności nerek, a także wskazaniach do dializ.

Podczas sesji gastroenterologicznej nie zabraknie ważnego tematu marskości wątroby, biegunek oraz leczenia choroby refluksowej.

Zachęcamy do zapoznania się z całym programem konferencji i do rejestracji – zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej, która obejmuje również miesięczny dostęp do nagrań wykładów.

STRONA KONFERENCJI
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.