Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pfizer nie rezygnuje z walki o rejestrację nowego leku na RZA w Europie

Źródło: Bl, startribune.com
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.07.2013
 
 
-Kolejne kraje zgodziły się na dopuszczenie do sprzedaży nowego leku na Reumatoidalne Zapalenie Stawów – chwali się koncern Pfizer. I prosi ponowne rozpatrzenie swego wniosku o rejestrację leku w krajach Unii Europejskiej.
-Chodzi o lek o nawie Xeljanz, podawany w pigułce dwa razy dziennie. Pfizer chwali się, że dopuściły go do obrotu kolejne kraje: Rosja, Argentyna, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwajcaria. Lek od kilku miesięcy jest sprzedawany i mocno reklamowany w USA i Japonii – pisze startribune.com .

Nowojorski Pfizer ma nadzieję pozyskać pacjentów, którym nie pomagała, lub słabo pomagały dotychczasowe terapie. Firma naciska na Unię Europejską, by ponownie rozpatrzyła dopuszczenie leku na rynku Unii Europejskiej. Pierwsza jej decyzja była dla leku odmowna: specjaliści unijni odmowę motywowali obawami przed działaniami niepożądanymi leku. –Pfizer zwrócił się o ponowne rozpatrzenie wniosku – podaje startribune.com.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe