Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rheumatology Update: zalegalizujcie marihuanę terapeutyczną

Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.12.2013
 
 
-Nadszedł czas, by w Australii zalegalizowano marihuanę medyczną i zezwolono na jej dystrybucję poprzez apteki – twierdzą specjaliści cytowani przez „Rheumatology Update”.
Stosowanie marihuany w celach medycznych jest obecnie prawnie dozwolone w 20 stanach USA. –Pora, by potencjał farmakoterapeutyczny marihuany wykorzystywano na całym świecie – apelują australijscy naukowcy, prof. Laurence Mather i dr Alex Wodak .

-Cywilizowany kraj, działający na rzecz pacjentów i wspierający medycynę oparta na faktach powinien w końcu uznać, że konopie lecznicze są zadowalająco skuteczne i bezpieczne, a ich stosowanie jest prawdopodobnie także bardziej opłacalne niż stosowanie innych farmaceutyków – napisali w przesłaniu kierowanym do władz australijskich.

Profesor Mather i dr Wodak , wraz z kolegami z St Vincent szpitalem w Sydney i Australian Drug Law Reform Foundation , powołują się badania pokazujące silne poparcie społeczne dla legalizacji marihuany, która mogłaby być stosowana także w opiece na pacjentami cierpiącymi na przewlekłe choroby reumatyczne.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe