Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dekada leczenia biologicznego chorób reumatycznych - jest nowa książka!
 
Działy: Polecamy
Początek leczenia biologicznego chorób reumatycznych w naszym kraju datuje się na jesień 2005 roku. To zarazem początek nowej ery w terapii pacjentów cierpiących na te schorzenia. Nakładem wydawnictwa Termedia ukaże się jeszcze we wrześniu książka, która kompleksowo podsumuje tę dekadę.
Inspiracją książki "Dziesięć lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce" pod red. Sławomira Jeki była konferencja pod tym samym tytułem, która odbyła się w listopadzie 2016 r. Jej współautorami są wybitni specjaliści w zakresie reumatologii z całego kraju.

- Wcześniej w reumatologii nie notowano takiego postępu w terapii jak w ciągu tych 10 lat leczenia biologicznego. I dlatego wymaga to podsumowania, zastanowienia się i porównania sytuacji Polski z innymi krajami - mówił portalowi ereumatologia prof. Sławomir Jeka.

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza, przeznaczona dla reumatologów, poświęcona jest m.in. przyszłości leczenia reumatologicznego. Znalazły się tu także takie rozdziały, jak: Nowe oblicza reumatologii, Socjoekonomia chorób reumatycznych, Nakłady finansowe na leczenie biologiczne chorób reumatycznych przez ostatnie 10 lat, Personalizacja w leczeniu chorób reumatycznych, Co nowego w młodzieńczym idiopatycznym zapaleniu stawów? Specjaliści z Danii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Czech i Szwecji opisali sytuację w krajach europejskich.

Część druga książki składa się z rozdziałów napisach przez reumatologów, którzy współtworzyli sesje przygotowane dla lekarzy rodzinnych. Ich tematyka obejmuje podstawy leczenia biologicznego, diagnostykę wczesnego zapalenia stawów i spondyloartropatii zapalnych. Zaprezentowano także tak istotne i interdyscyplinarne schorzenia, jak zespół antyfosfolipidowy i twardzina układowa. Czytelnik znajdzie w książce również kompendium wiedzy na temat aspektów prawnych w praktyce reumatologa i lekarza rodzinnego, wytyczne do stosowania metotreksatu i wskazania do rehabilitacji oraz aktualne zalecenia dotyczące leczenia bólu w chorobach reumatycznych.
Więcej informacji o książce TUTAJ.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe