Wyślij
Udostępnij:
 
 
Diuretyki – leki interdyscyplinarne. Będzie nowa książka.
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 25.02.2018
 
 
Leki moczopędne – diuretyki - uważane są za bardzo wartościową grupę preparatów w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Wkrótce nakładem Wydawnictwa Termedia ukaże się książka poświęcona tej tematyce. Przedstawiono w niej szczegółowe informacje dotyczące leczenia ostrego uszkodzenia nerek, przewlekłej choroby nerek oraz ostrej i przewlekłej niewydolności serca.
Przez szereg lat definicja zespółu sercowo-nerkowego (cardio-renal syndrome – CRS) nie była dostatecznie sprecyzowana i używano jej w odniesieniu do różnych sytuacji. W 2008 r. CRS doczekał się usystematyzowania pod auspicjami Acute Dialysis Quality Initiative (ADQI) – nefrolodzy, kardiolodzy, kardiochirurdzy i anestezjolodzy podsumowali dotychczasowy stan wiedzy. Przede wszystkim dokładnie zdefiniowano zespół sercowo-nerkowy jako współistnienie choroby serca i nerek w sytuacji, gdy ostra lub przewlekła dysfunkcja jednego narządu prowadzi do ostrej lub przewlekłej dysfunkcji drugiego, oraz wyodrębniono pięć różnych jego typów z uwzględnieniem chronologii i dynamiki pojawiających się nieprawidłowości. Leczenie CRS stanowi duże wyzwanie kliniczne. Różni się ono w zależności od tego, która z patologii dominuje, jaka jest chronologia uszkodzeń, ich przyczyna oraz dynamika.

Książka została opracowana przez zespół ekspertów: Annę Adamską -Wełnicką, Marcina Wełnickiego, Stanisława Niemczyka, Artura Mamcarza

Więcej o książce TUTAJ
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe