Wyślij
Udostępnij:
 
 
Interdyscyplinarnie na Kongresie PTMR
 
Działy: Polecamy
Nie tylko sesje plenarne i satelitarne, ale także praktyczne warsztaty - to czeka uczestników VI Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. We Wrocławiu lekarze poznają rekomendacje, aktualne wytyczne i nowości dotyczące leczenia chorób, z którymi mogą zetknąć się w gabinecie POZ. Partnerem merytorycznym Kongresu jest Porozumienie Zielonogórskie. Są jeszcze wolne miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorzy zadbali o interdyscyplinarność, uwzględniając najważniejsze dziedziny medyczne takie jak m.in.: kardiologia, pulmonologia i alergologia, endokrynologia i diabetologia, dermatologia, choroby zakaźne, onkologia, gastroenterologia, nefrologia, psychiatria, geriatria. Wykład inauguracyjny pt.: "Sztuka kochania wczoraj i dziś. Implikacje dla lekarzy rodzinnych" wygłosi prof. Zbigniew Izdebski.

Pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej odbędzie się sesja: Depresja- rekomendacje dla lekarzy rodzinnych. W jej trakcie Michael Davidson, profesor psychiatrii z Sackler School of Medicine na Uniwersytecie w Tel Avivie (Izrael) przedstawi temat „Leczenie depresji w podeszłym wieku”.

Podstawowa opieka zdrowotna i medycyna rodzinna – perspektywy rozwoju i zagrożenia w obliczu zmian systemowych w ochronie zdrowia – pod takim hasłem odbędzie się debata w trakcie Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Swój udział i głos w dyskusji zapowiedział m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Debata odbędzie się w drugim dniu Kongresu, w sobotę 30 września.

Uczestnicy Kongresu poznają także m.in. najnowsze wytyczne leczenia dyslipidemii ze szczególnym uwzględnieniem roli statyn a także rekomendacje i algorytmy postępowania dla lekarzy rodzinnych w najczęstszych schorzeniach wątroby. Nie zabraknie także cieszących się co roku powodzeniem warsztatów. Tym razem ich tematami będą m.in.: Lekarz rodzinny biznesmenem – jak założyć przychodnię POZ, Szybkie testy – co warto mieć w gabinecie lekarza rodzinnego, Komunikacja lekarz – pacjent czyli negocjacje i postępowanie w sytuacjach konfliktowych, USG w gabinecie lekarza rodzinnego, 18 pułapek EKG w praktyce lekarza rodzinnego.

Kongres odbędzie się we Wrocławiu. Rozpocznie się 29 września i potrwa do 1 października.

Szczegółowe informacje na stronie Kongresu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe