Wyślij
Udostępnij:
 
 
Książka, która "oswaja" stomię
 
Działy: Polecamy
Zagadnienia dotyczące kompleksowej opieki nad pacjentem ze stomią to temat niezwykle ważny i wciąż aktualny. Niestety nadal w społeczeństwie jest tematem niemal tabu. Problem ten "oswaja" książka pt. „Stomia – prawidłowe postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja”, która już w marcu ukaże się nakładem Wydawnictwa Termedia. Prezentujemy jej fragment.
Książka pt.: „Stomia – prawidłowe postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja” pod redakcją Tomasza Banasiewicza, Piotra Krokowicza i Marka Szczepkowskiego to wyjątkowa książka, będąca interdyscyplinarnym dziełem dotyczącym problemów stomii.
- Mamy wielką nadzieję, że opracowanie to będzie kolejnym krokiem, by „oswoić” stomię i przybliżyć najważniejsze kwestie medyczne z nią związane – mówią Autorzy książki.

Obecnie przetoki tego typu stanowią jeden z etapów leczenia lub są wytwarzane celowo dla ratowania życia. W książce Czytelnik znajdzie m.in. zagadnienia dotyczące: wskazań do wyłonienia stomii, technik chirurgicznych i wykonywania stomii, zaopatrzenia sprzętowego, opieki pooperacyjnej i pielęgnacji, powikłań wczesnych i późnych. Informacje zawarte w książce obejmują wiedzę i wieloletnie doświadczenia własne Autorów, co stanowi o szczególnej wartości dzieła.

Autorzy – lekarze chirurdzy, urolodzy, gastroenterolodzy, lekarze rodzinni, psycholodzy kliniczni, pielęgniarki stomijne oraz pacjenci zorganizowani w Pol-Ilko – tworzą zespół o najwyższych kompetencjach upoważniających do pisania na tematy związane ze stomią. Informacje zawarte w książce obejmują wiedzę i wieloletnie doświadczenia własne autorów, co stanowi o szczególnej wartości dzieła.

Prezentujemy jeden z rozdziałów pt.: "Wskazania do wyłonienia stomii", którego autorami są: Michał Drews, Tomasz Kościński. W rozdziale przeczytamy o wskazaniach planowych i nagłych wyłonienia stomii.

Rozdział do pobrania
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe