ABM

Kto prezesem ABM?

Udostępnij:

Wciąż nie ma oficjalnej decyzji, kto zostanie prezesem Agencji Badań Medycznych. Jak poinformowało „Menedżera Zdrowia” Ministerstwo Zdrowia, 24 kwietnia odbyły się rozmowy kwalifikacyjne z trzema spośród dziewięciu kandydatów, których oferty przesłane do udziału w konkursie spełniły wymagania formalne.

Jak przekazało „Menedżerowi Zdrowia” Biuro Komunikacji MZ, nabór na stanowisko prezesa ABM nadal jest w toku, a w przypadku jego rozstrzygnięcia wynik zostanie ogłoszony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Agencji Badań Medycznych oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zgodnie z art. 5 ust. 16 ustawy z 21 lutego 2019 r. o Agencji Badań Medycznych.

Przypomnijmy, że termin nadsyłania ofert kandydatów na stanowisko prezesa ABM upłynął 27 marca. Zgodnie z ogłoszeniem ministra zdrowia w sprawie naboru na to stanowisko kolejnymi etapami procesu wyłaniania prezesa były:

  • formalna weryfikacja dokumentów, które kandydaci przesłali w swoich ofertach
  • analiza merytoryczna złożonych ofert
  • rozmowa kwalifikacyjna kandydatów z powołanym przez MZ zespołem, w trakcie której odbyło się sprawdzenie wiedzy niezbędnej do wykonywania zadań na stanowisku prezesa ABM, znajomości języka angielskiego oraz kompetencji kierowniczych.

Przypomnijmy, że po odwołaniu Radosława Sierpińskiego z funkcji prezesa ABM w grudniu ubiegłego roku do czasu oficjalnego powołania nowego prezesa ABM agencją kieruje dr n. med. Rafał Staszewski, dotychczasowy zastępca prezesa.

Przeczytaj także: „Co z Agencją Badań Medycznych?” i „Zawiadomienie prokuratury w sprawie ABM”.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.