Wyślij
Udostępnij:
 
 
Mukowiscydoza choroba wieloukładowa - jest nowa książka!
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 16.04.2018
 
 
W Polsce na mukowiscydozę choruje około dwa tysiące osób. Co roku rozpoznawanych jest blisko 80 nowych przypadków. Zdaniem ekspertów konieczne jest wprowadzenie rozwiązań systemowych zapewniających pacjentom dostęp do wielodyscyplinarnej, zgodnej z europejskimi standardami opieki medycznej. Wiedzę na temat mukowiscydozy porządkuje nowa książka pt.: „Mukowiscydoza choroba wieloukładowa”.
Publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Termedia jest pod redakcją prof. Doroty Sands – uznanego międzynarodowego eksperta, współautorki standardów europejskich dotyczących leczenia i organizacji centrum mukowiscydozy, które skutecznie implementuje w Centrum Leczenia Mukowiscydozy.

Mukowiscydoza jest chorobą przewlekłą, w której konieczne jest stosowanie przez całe życie chorego stałego leczenia podtrzymującego. Chorzy wymagają też regularnych kontroli ambulatoryjnych, których celem jest profilaktyka postępów choroby oskrzelowo-płucnej, monitorowanie stanu odżywienia oraz wczesna diagnostyka powikłań.

Książka pt. „Mukowiscydoza – choroba wieloukładowa” systematyzuje wiedzę na temat tej przewlekłej choroby, przedstawia jej epidemiologię i patofizjologię, aspekty kliniczne, diagnostykę oraz zasady wielospecjalistycznej opieki nad chorymi. W publikacji zawarto trzydzieści rozdziałów poświęconym m.in. epidemiologii, patofizjologii, diagnostyce, aspektom klinicznym. Sporo miejsca poświęcono także opiece wielospecjalistycznej w mukowiscydozie.
Książkę można zamówić TUTAJ
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe