Wyślij
Udostępnij:
 
 
Na ratunek pacjentom z nadwagą i otyłością - ostatnie dni rejestracji na Zjazd PTO
 
Działy: Polecamy
Eksperci biją na alarm. Niemal 20 proc. polskich nastolatków i dzieci choruje ma otyłość. Jeszcze gorzej jest wśród dorosłych, gdyż chorobą tą jest dotkniętych 27 proc. Polaków. Łącznie kłopoty z nadwagą i otyłością występują u prawie 70 proc. polskiej populacji. Jak zapobiec tej epidemii i jak leczyć otyłość? Tego dowiedzą się uczestnicy VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Obesitologia w teorii i praktyce - to hasło przewodnie spotkania.
O bogaty i interdyscyplinarny program zadba prof. dr hab. n. med. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Wygłosi także m.in. wykład wpisujący się w hasło przewodnie Zjazdu pt.: Obesitolog – utopia, niepotrzebny problem czy szansa na efektywne leczenie otyłości.
- Badanie epidemiologiczne WOBASZ wskazało, że na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat liczba chorych na otyłość w Polsce wzrosła o 7 proc. Szacuje się, że do roku 2030 wzrośnie o kolejne 6 proc. Te szacunki są i tak bardzo optymistyczne - mówi prof. Magdalena Olszanecka - Glinianowicz.

Wśród zaplanowanych sesji przewidziano m.in. tematy: Programowanie metaboliczne jako metoda profilaktyki otyłości, Kobieta otyła w okresie menopauzy – okiem endokrynologa i ginekologa, Nowe możliwości farmakoterapii otyłości, Otyłość jako choroba psychosomatyczna, Kobieta otyła w okresie menopauzy – okiem endokrynologa i ginekologa, Od życia płodowego przez dzieciństwo do otyłości – fakty i mity, Kontrowersje w dietetycznym leczeniu otyłości.
Podczas Zjazdu odbędą się sesje zaproszonych towarzystw medycznych a także kursy SCOPE oraz warsztaty.

To już ostatnie dni rejestracji. Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością odbędzie się 7-9 września 2017 r. w Arłamowie.
Więcej informacji na stronie Zjazdu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe