Wyślij
Udostępnij:
 
 
Najnowsze wytyczne, praktyczne warsztaty, wybitni eksperci czyli... Interna dla rezydentów
 
Działy: Polecamy
Lekarzy biorących udział w konferencji Interna dla Rezydentów - nowym projekcie edukacyjnym Wydawnictwa Termedia, oprócz prezentacji wytycznych i praktycznych zasad leczenia, czeka dyskusja z interaktywnym udziałem wszystkich uczestników dotycząca szerokiego przekroju schorzeń internistycznych. Wezmą w niej udział eksperci praktycy i lekarze w trakcie specjalizacji. Każdy uczestnik otrzyma także dodatkowy bonus edukacyjny- wybraną książkę medyczną.
W spotkaniu wezmą udział wyjątkowi eksperci, doświadczeni klinicyści, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą z wybranych dziedzin medycznych. Wśród wykładowców znajdą się m.in profesorowie: Tomasz Grodzicki, Zbigniew Gaciong, Tomasz Guzik, Wiesław W. Jędrzejczak, Leszek Czupryniak, Grażyna Rydzewska, Halina Batura-Gabryel, Andrzej Lewiński, Kazimierz Sułek.

W trakcie konferencji nie zabraknie wnikliwych eksperckich analiz, omówienia przypadków klinicznych.
Poszczególne sesje poświęcone będą m.in: kardiologii, pulmonologii, hematologii, gastroenterologii, geriatrii.

Pułapki zapaleń płuc i gruźlicy, Trudności w diagnozowaniu i leczeniu migotania przedsionków, Nadciśnienie tętnicze - stany nagłe, Pułapki choroby zwyrodnieniowej stawów, Hiperlipidemia: dla kogo statyny?, Niedokrwistości – możliwości i granice zaangażowania niespecjalisty - to tylko wybrane tematy zaplanowanych wykładów.
Lekarze uczestniczący w konferencji będą także mogli poznać prezentowane zagadnienia od strony praktycznej. Stąd idea warsztatów m.in. z EKG, leczenia przeciwzakrzepowego, spirometrii, insulinoterapii czy racjonalnej antybiotykoterapii.

- Pacjenci, z jakimi spotykamy się na co dzień w praktyce lekarskiej, są obarczeni wieloma współistniejącymi schorzeniami. Dlatego dla każdego z nas wielospecjalistyczne podejście internistyczne jest warunkiem trafności diagnostyki i skuteczności leczenia. Dotyczy to nie tylko specjalistów chorób wewnętrznych, lecz także lekarzy specjalizujących się w wąskich dziedzinach medycyny. Stąd potrzeba praktycznego, internistycznego przygotowania specjalistów wszystkich dziedzin, co znajduje odzwierciedlenie w module internistycznym systemu specjalizacji - zachęcają do udziału w wydarzeniu prof. Tomasz Grodzicki i prof. Tomasz Guzik z komitetu naukowego konferencji.
Konferencja odbędzie się 24-25 listopada w Krakowie.
Więcej informacji na stronie wydarzenia
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe