Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowe czasopismo w ofercie Wydawnictwa Termedia
 
Działy: Polecamy
„Pediatria Polska” to dwumiesięcznik, który od tego roku znalazł się w portfolio czasopism Wydawnictwa Termedia. Zamieszczane są w nim doświadczalne i kliniczne prace oryginalne, opisy rzadko występujących i trudnych diagnostycznie przypadków klinicznych, najnowsze informacje na temat zagadnień zdrowotnych dzieci, noworodków i młodzieży. To oficjalny organ Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i zarazem najstarsze czasopismo dla lekarzy.
Czasopismo skierowane jest do lekarzy specjalistów pediatrów, a także innych dziedzin powiązanych, takich jak: endokrynologia, laryngologia, genetyka, kardiologia, onkologia, hematologia, stomatologia, chirurgia, gastroenterologia, psychiatria i psychologia.

W Pediatrii Polskiej publikowane są również prace poglądowe oraz zalecenia i standardy terapeutyczne dotyczące szczepień, żywienia, otyłości, zagrożeń związanych z nałogami, alkoholizmem, narkomanią, a także innymi współczesnymi zagrożeniami mającymi wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży. Poruszane są problemy prawne związane z opieką nad małoletnim pacjentem, prawa i obowiązki lekarza i opiekuna prawnego.

Autorami prac publikowanych w Pediatrii Polskiej są badacze pochodzący z wiodących ośrodków klinicznych i akademickich. Wszystkie nadesłane artykuły do Pediatrii Polskiej kwalifikowane są przez redaktorów tematycznych oraz recenzowane w sposób podwójnie zaślepiony. Do publikacji przyjmowane są prace w języku polskim i angielskim.
„Pediatria Polska” to najstarsze czasopismo dla lekarzy, ukazujące się od 1921 roku, w latach 1908‒1917 pod tytułem Przegląd Pediatryczny.
Więcej o czasopiśmie TUTAJ
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe