Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowotwory limfoidalne w programie konferencji Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 17.08.2022
 
 
Zdecydowanie najwięcej uwagi podczas najbliższej konferencji hematologicznej poświęconej zostanie nowotworom limfoidalnym. Sesje dotyczące tych chorób zakończą zarówno pierwszy, jak i drugi dzień wydarzenia.
Nowotwory wywodzące się z komórek limfoidalnych są bardzo szeroką grupą, pośród której analizie poddane zostaną wybrane rodzaje niebezpiecznych zmian chorobowych. Pierwszym tematycznym wykładem, który będą mogli wysłuchać uczestnicy konferencji, będzie wystąpienie prof. dr hab. n. med. Anny Czyż poświęcone ostrej białaczce limfoblastycznej. Szczególna uwaga w tym przypadku zostanie zwrócona na właściwe definiowanie problemu i dobór leczenia.

Kolejne wykłady dotyczyć będą leczenia chłoniaków i wygłoszą je przewodniczący sesji. Prof. dr hab. n. med. Lidia Gil przedstawi najnowsze ustalenia badawcze w odniesieniu do chłoniaków z dużej komórki B. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wróbel zajmie się w prelekcji nawrotami chłoniaka Hodgkina i oceni, czy jest możliwe skuteczne leczenie inną metodą niż transplantacja. Sesję zwieńczy cykl pytań i odpowiedzi obejmujących omawiane stany chorobowe.

Drugiego dnia konferencji zaplanowano kolejne studia nad nowotworami limfoidalnymi. Najpierw prof. dr hab. n. med. Krzysztof Jamroziak zaprezentuje metody leczenia przewlekłej białaczki limfocytowej. Najpowszechniejszym i najczęściej stosowanym działaniem jest chemioterapia, która jednak wraz z postępem nauki ustępuje miejsca innym terapiom opartym na lekach celowanych. O tym, czy to one są przyszłością, właśnie w wykładzie prof. Jamroziaka. Drugi z wykładów poświęcony zostanie rozwojowi nauki w leczeniu szpiczaka mnogiego. W ostatnich dekadach pojawiło się kilkanaście nowych leków, które całkowicie odmieniły sytuację pacjentów, poprawiając skuteczność leczenia. Nie brakuje jednak kolejnych badań mogących przynieść następne przełomowe rewolucje. Ekspert wskaże, gdzie upatrywać kolejnych nowości i co jest obecnie standardem w postępowaniu z chorymi.

Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko odbędą się 30 września i 1 października w Katowicach (Vienna House Easy, ul. Sokolska). Dla zainteresowanych przygotowaliśmy specjalną promocję cenową – w przypadku rejestracji do końca sierpnia koszt udziału w konferencji wynosi tylko 199 zł!

Serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.