Wyślij
Udostępnij:
 
 
Obesitologia w teorii i praktyce
 
Działy: Polecamy
Już ponad 70 proc. dorosłej populacji w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. O tym czy wyniki badań podstawowych uzasadniają powstanie dziedziny nazywanej obesitologią oraz jakie kierunki badań są szansą na zahamowanie epidemii otyłości będą mówić eksperci podczas VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Co jeszcze znajdzie się w programie?
Badanie epidemiologiczne WOBASZ wskazało, że na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat liczba chorych na otyłość w Polsce wzrosła o 7 proc. Szacuje się, że do roku 2030 wzrośnie o kolejne 6 proc. Te szacunki są i tak bardzo optymistyczne - mówi prof. Magdalena Olszanecka - Glinianowicz, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, przewodnicząca komitetu naukowego Zjazdu.

Otyłość, to poważana choroba, która może prowadzić do śmierci. Nadal jednak nie powstała specjalizacja stricte poświęcona tej tematyce. Obesitologia w teorii i praktyce - to główne hasło VI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

- Jak zwykle zapraszamy na sesje satelitarne oraz sesje zaprzyjaźnionych towarzystw medycznych. Mam nadzieję, że grono wykładowców, których zaprosiliśmy na Zjazd zadowoli Państwa w zakresie wiedzy związanej z otyłością i jej powikłaniami i zachęci do udziału - zachęca do udziału prof. Magdalena Olszanecka - Glinianowicz.
Otyłość jako choroba psychosomatyczna, Pacjent z otyłością III stopnia – okiem anestezjologa i chirurga plastycznego, Aktywność fizyczna w leczeniu otyłości oraz prewencji i leczeniu jej powikłań, Kobieta otyła w okresie menopauzy w spojrzeniu endokrynologa i ginekologa - to tylko wybrane tematy tego wydarzenia.

Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością odbędzie się 7-9 września 2017 r. w Arłamowie.
Więcej informacji na stronie Zjazdu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe