Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ostre stany glikemiczne. Historie życiem pisane
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 11.03.2018
 
 
Ostre stany glikemiczne należą do zdarzeń nagłych zagrażających zdrowiu i życiu pacjenta. Pomimo postępu medycyny wciąż stanowią one istotny problem i wyzwanie kliniczne. Temu zagadnieniu postanowił przyjrzeć się bliżej zespół ekspertów, czego owocem będzie książka „Ostre stany glikemiczne. Historie życiem pisane”.
Brak wiedzy i doświadczenia mogą powodować błędy w leczeniu chorych z cukrzycową kwasicą ketonową (CKK) i w stanie hiperglikemiczno-hipermolalnym (SHH), przyczyniające się do wystąpienia powikłań zagrażających zdrowiu i życiu. O sukcesie terapeutycznym przesądza doświadczenie zespołu leczącego.

- Wiedza zaczerpnięta z randomizowanych badań klinicznych, z ich metaanalizy i przeglądów systematycznych pozwala na opracowanie ogólnych zaleceń prowadzenia chorych z ostrymi powikłaniami cukrzycy. Jednocześnie brak dowodów naukowych w zakresie wielu aspektów terapii, szczególnie ostrych stanów hiperglikemicznych z hipermolalnością pozostawia nasze działania w sferze kunsztu sztuki lekarskiej bazującej na doświadczeniu i opinii ekspertów - podkreślają autorzy książki.

Zamiarem autorów było przygotowanie książki, która będzie pomocna w codziennej praktyce klinicznej. Opisane historie pacjentów są z życia wziętymi i reprezentują sytuacje, z którymi zderzają się lekarze. Książka pod red. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz i Bogny Wierusz-Wysockiej ukaże się już wkrótce nakładem Wydawnictwa Termedia.
Więcej informacji TUTAJ
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe