Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Witold Szyfter: Będzie ciekawie, ale i trudno
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 08.04.2018
 
 
Interdyscyplinarność - to główne założenie zbliżającej się konferencji Kontrowersje w Otolaryngologii, która odbędzie się już 10-11 maja w Poznaniu. Jakich zagadnień mogą spodziewać się uczestnicy? W programie znajdą się sesje z udziałem ekspertów różnych dziedzin medycyny. Każda z nich będzie dotyczyła innego problemu laryngologicznego. - Będzie ciekawie, ale i trudno, bo będziemy mówić o kontrowersjach - zachęca do udziału prof. Witold Szyfter, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.
"Kontrowersje w otolaryngologii 2018" to cykliczna konferencja od lat ciesząca się niesłabnącym powodzeniem uczestników. Podstawą programu są cztery interdyscyplinarne panele.

- Chcemy mówić o wszystkich trudnych i kontrowersyjnych problemach w laryngologii. Będziemy przede wszystkim poruszać się na obrzeżach naszych różnych specjalności, tam gdzie jest styk laryngologii z reumatologią, laryngologii z neurologią czy gastroenterologią. Będziemy także omawiać problemy ściśle laryngologiczne, lecz wyjątkowo trudne, których rozwiązanie zajęło nam wiele czasu – mówi prof. Witold Szyfter.

Przewidziano dyskusję wokół takich zagadnień jak: Przewlekły kaszel – rola wielospecjalistycznego zespołu w diagnostyce i leczeniu, Różne manifestacje laryngologiczne chorób reumatycznych – pułapki diagnostyczne, leczenie i monitorowanie pacjentów, Interdyscyplinarna współpraca u chorych z układowymi zawrotami głowy – kiedy neurolog i otolaryngolog diagnozują, kiedy różni specjaliści leczą?
Konferencję zakończy panel pt.: Pacjent laryngologiczny z wizytą u dietetyka – rola żywienia w chorobie refluksowej przełyku, zespole obturacyjnego bezdechu sennego i chorobie Meniere’a.

Jak dodaje prof. Szyfter, podczas tej edycji znacząco zredukowano opłaty dla uczestników, aby każdy lekarz mógł pozwolić sobie na udział w tym wyjątkowym spotkaniu.

Czego jeszcze mogą spodziewać się uczestnicy? Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego oraz zapoznania się z programem konferencji na stronie wydarzenia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe