Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rany, które boją się chirurga czy chirurg, który boi się ran?
 
Działy: Polecamy
Maria Siemionow, Piotr Pustelnik, Bianca Beata Kotoro - to kilka gorących nazwisk konferencji "Terapia podciśnieniowa. Ciąg dalszy nastąpił". Nietypowym punktem programu będzie spotkanie dotyczące...strachu. Lęk towarzyszy w codziennej pracy nie tylko chirurgom.
Jednym ze specjalnych gości konferencji będzie prof. Maria Siemionow - wybitny chirurg, pionierka transplantacji twarzy. Uczestnicy będą mogli posłuchać wykładu pt.: "Terapie komórkowe w aspekcie gojenia ran w transplantologii".
Bardzo ciekawie oprócz tradycyjnych sesji programowych zapowiada się także dyskusja pt.: "Po godzinach. Rany, które boją się chirurga czy chirurg, który boi się ran? – o strachu i nie tylko".
Zaproszeni goście opowiedzą uczestnikom nie tylko o ranach, tych z gatunku gorszych, ale przede wszystkim o strachu.
W rozmowie wezmą udział chirurdzy, którzy nie boją się mówić szczerze o swoich lękach, m.in.: prof. Marek Szczepkowski, dr Piotr Trzeciak, prof. Zoran Stojcev, dr Maciej Zieliński, dr Bartosz Mańkowski. Do rozmowy zaprosimy też ludzi, którzy o strachu wiedzą sporo, w tym Biancę-Beatę Kotoro, psycholog, która uzmysławia, że odwaga to znajomość i świadomość strachu.
Gościem specjalnym tej dyskusji będzie także podróżnik Piotr Pustelnik, wybitny himalaista, który zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. W 2007 został nagrodzony nagrodą Explorera, przyznawaną światowym indywidualnościom w dziedzinie eksploracji, w marcu 2011 dostał nagrodę „Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów.
- Terapia podciśnieniowa stała się powszechnie akceptowanym, dobrze znanym, często rekomendowanym sposobem leczenia rozmaitych ran i zaburzeń gojenia. Poszukujemy dla niej nowych zastosowań, pracujemy na coraz lepszym sprzęcie, doskonalimy technikę zakładania opatrunków. „Ciąg dalszy” dzieje się na naszych oczach. Jesteśmy w przededniu wprowadzenia zaawansowanych rozwiązań telemedycznych w leczeniu ran, zaczynamy stosować nieinwazyjną diagnostykę rany pod kątem obecności zakażenia, wdrażamy nowe schematy antybiotykoterapii, poszerzamy możliwości diagnostyczne o genotypowanie bakterii w ranie. Pokażemy to wszystko na naszym kolejnym spotkaniu - zachęca do udziału w spotkaniu prof. Tomasz Banasiewicz, jeden z przewodniczących komitetu naukowego konferencji.
Konferencja odbędzie się 2-3 marca w Poznaniu.
Szczegółowy program na stronie konferencji
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe