Ruszyły zapisy na 16. Onkobieg

Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na najważniejszy bieg w roku, czyli 16. Onkobieg – Razem po Zdrowie!, który odbędzie się 10 września.
Onkobieg – Razem po Zdrowie! to wydarzenie z piętnastoletnią tradycją, tworzone z myślą o pacjentach onkologicznych.

– Wiedząc, z jakimi trudnościami mierzą się pacjenci każdego dnia, w tak symboliczny sposób, jakim jest bieg wyrażamy solidarność z nimi i ich bliskimi. Chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby innych i uświadamiać ich w zakresie profilaktyki – mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes stowarzyszenia.

Podobnie jak w ostatnich latach biegacze będą mogli wybrać, w jakiej formule biegu zechcą wziąć udział: wyznaczoną trasą w Warszawie lub wirtualnie – dowolną trasą wybraną przez siebie.

– Startujemy 10 września 2023 r. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Wszyscy o godzinie 11.00 pobiegniemy w myśl hasła „Razem po zdrowie!” Sport i duża dawka wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej to obszary, które niewątpliwie wyróżniają Onkobieg. Od 2020 roku na stałe wpisały się do scenariusza wydarzenia rozmowy z lekarzami i specjalistami, którzy w sposób przystępny dzielą się z nami swoją wiedzą, podkreślając, że dzięki odpowiedniemu stylowi życia możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania – podkreśla Szymon Bubiłek, organizator i członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

Podczas tegorocznej edycji Onkobiegu organizatorzy szczególną uwagę zwrócą na rehabilitację pacjentów oraz osób, które leczenie mają już za sobą.

– Leczenie onkologiczne niesie ze sobą wiele wyzwań dla pacjentów. W tym roku chcemy wyeksponować ich potrzeby związane z rehabilitacją ruchową, a także społeczną – dodaje Ewa Styś, organizatorka i członkini Stowarzyszenia Sarcoma.

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa od 23 maja do 15 sierpnia lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 10 września – bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11.00 lub bieg wirtualny w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7.00 a 12.00.
Organizatorzy potwierdzają transmisję na żywo ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi – lekarzami, pacjentami, tak aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji
w zakresie profilaktyki.

Onkobieg to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 15 lat Sarcoma zebrała 1 150 000 zł i wsparła ponad 320 pacjentów i ich bliskich.

Jeśli masz dobrą formę – możesz biec, jeśli słabszą – krok spacerowy czy marsz też są mile widziane. Uprawiasz nordic walking? – spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami biegu są też osoby z niepełnosprawnościam,i poruszające się np. o kulach czy wózku, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują
na szczególny szacunek. Wszystko według idei „razem po zdrowie!”.

Strona internetowa wydarzenia: www.onkobieg.pl
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.