Piotr Woźniakiewicz/Ars Lumen

Tomasz Dzierżanowski z tytułem Wizjonera Zdrowia

Udostępnij:
Dr hab. Tomasz Dzierżanowski otrzymał nagrodę OMNIA PRO INFIRMIS 2023: Wszystko dla Chorych – przyznawaną lekarzom społecznikom, którzy w szczególny sposób są oddani pacjentom.
Nagrody przyznaje redakcja „Wprost” w ramach plebiscytu Wizjonerzy Zdrowia.

Lider walki z bólem
Dr hab. Tomasz Dzierżanowski, p.o. kierownika Kliniki Medycyny Paliatywnej WUM, został wyróżniony za swoje zaangażowanie na rzecz pacjentów z chorobami zagrażającymi życiu, przynoszącymi im trudny do zniesienia ból.

W uzasadnieniu nagrody o dr. hab. Tomaszu Dzierżanowskim napisano: „Lekarz z powołania, towarzyszy pacjentom w trudnych drogach, stara się zrobić wszystko, by nie byli sami i żeby nie towarzyszył im ból”.

Doceniono to, że dr Dzierżanowski pacjentom pomaga nie tylko osobiście, ale też walczy o zmiany w organizacji opieki paliatywnej i poprawie dostępności do niej.

Nagrodzony jest też wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej oraz dyrektorem medycznym Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Wizjonerzy Zdrowia z WUM
To nie pierwszy przedstawiciel Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który otrzymał to wyróżnienie. W marcu 2023 r. nagrody dostali: dr hab. Mariusz Wyleżoł z II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej WUM, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie, oraz dr Marek Karwacki z Katedry i Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii UCK WUM, koordynator Centrum Koordynowanej Opieki Medycznej nad Pacjentami z Neurofibromatozami i Pochodnymi im Rasopatiami na WUM.

W 2019 r. natomiast Wizjonerami Zdrowia zostali: prof. Wiesław Jędrzejczak, wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM, oraz prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UCK WUM.

 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.