Wyślij
Udostępnij:
 
 
Transmisja live z Top Medical Trends
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 13.03.2018
 
 
Tysiące lekarzy przyjedzie w najbliższy piątek (16 marca) do Poznania aby poznać najnowsze wytyczne i rekomendacje z niemal wszystkich dziedzin medycznych. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Kongresie Top Medical Trends mamy dobrą wiadomość. Niektóre sesje będziemy na żywo transmitować na portalu Wydawnictwa Termedia. Zdradzamy jakie tematy zaprezentujemy online.
Internauci będą mogli zacząć towarzyszyć Kongresowi od godz. 11.15 w sobotę, 17 marca.
Transmisję rozpoczniemy sesją satelitarną firmy Sandoz pt.: Kto pyta, nie błądzi! 2h: hipercholesterolemia i hipertensjologia. Dr Marcin Barylski zdradzi w niej jak leczyć hipercholesterolemię u pacjentów z cukrzycą. Ekspert odpowie też na pytanie co powinniśmy podać na obniżenie poziomu cholesterolu pacjentowi nie tolerującemu żadnej statyny z powodu bólu mięśni. Słuchacze dowiedzą się także jaka jest bezpieczna granica LDL, do której można redukować cholesterol statynami. Co ważne, chodzi o taką granicę, przy której organizm pacjenta nie odniesie żadnych negatywnych skutków obniżenia LDL.

Z kolei dr Katarzyna Kostka - Jeziorny powie jaki wpływ na rozwój nadciśnienia tętniczego ma hiperurykemia, doradzi także jak leczyć nadciśnienie tętnicze u otyłych pacjentów. A jak lekarz ma radzić sobie z „okazjonalnym” nadciśnieniem tętniczym niezwiązanym ze stresem? Na to pytanie, kończące pierwszą sesję transmitowaną na żywo, odpowie dr Jacek Wolf.

To jednak nie koniec atrakcji dla internautów. Również w sobotę o godz. 12.20 będą oni mogli obejrzeć kolejną sesję firmy Sandoz pt.: Czy w XXI wieku potrafimy skutecznie i bezpiecznie leczyć ból.

Eksperci opowiedzą o skutecznym leczeniu bólu ostrego, taktyce leczenia bólu przewlekłego w codziennej praktyce lekarskiej oraz najczęstszych błędach popełnianych w terapii przeciwbólowej. Do wygłoszenia wykładów w tej sesji zaproszono: dr. Jarosława Woronia, dr Ewę Stanisławską-Biernat oraz dr hab. Agnieszkę Mastalerz-Migas.

Transmisję live z Kongresu zakończy o godz. 16.15 wykład prof. Konrada Rejdaka, który przedstawi uczestnikom nowe możliwości leczenia pacjenta po udarze.
Zachęcamy do śledzenia na żywo kongresowych sesji.
Szczegóły na: www.topmedicaltrends.pl
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe