Wyślij
Udostępnij:
 
 

W Toruniu dowiedzą się jak uniknąć pułapek w anestezjologii

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 24.05.2018
 
 
Sesje plenarne, warsztaty, najczęstsze problemy i kontrowersje znalazły się w programie konferencji Pułapki w Anestezjologii i Intensywnej Terapii nie tylko dla Rezydentów. Spotkanie odbywa się już po raz kolejny z inicjatywy konsultanta krajowego prof. Krzysztofa Kuszy.
Program naukowy i treści wykładów zostały zrównoważone pomiędzy zagadnieniami z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, edukacji i prawnych aspektów wykonywania tego trudnego zawodu. Rozszerzony został panel w zakresie szkoleń warsztatowych w ramach Szkoły ECCT.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Janusz Andres. Prezes Polskiej Rady Resuscytacji powie uczestnikom o szkoleniu ustawicznym w anestezjologii i intensywnej terapii w Europie.

Ideą konferencji jest przede wszystkim edukacja rezydentów. Młodzi adepci anestezjologii i intensywnej terapii będą mogli w jednej sesji podzielić się bezpośrednio swoimi wątpliwościami i pytaniami z konsultantem krajowym. To niecodzienna okazja spotkania z ekspertem i możliwość zaczerpnięcia wiedzy od doświadczonego praktyka i naukowca.

Konferencję otworzy sesja poświęcona niewydolności oddechowej i wentylacji mechanicznej. Uczestnicy poznają także nowe wytyczne SSC w kontekście zmiany w postępowaniu z chorym we wstrząsie septycznym. Ten wykład będzie ważnym punktem sesji pt.: Intensywna terapia zakażeń i sepsy. Nie zabraknie także zagadnień dotyczących znieczulenia i medycyny okołooperacyjnej. Lekarze, którzy przyjadą do Torunia poznają wytyczne monitorowania śródoperacyjnego a także standardy postępowania i rekomendacje w stanach zaburzonej przytomności.

Rozterki dotyczące prawnych aspektów trudnego zawodu anestezjologa towarzyszą niemal każdemu lekarzowi tej specjalizacji. Część z nich rozwikła podczas konferencji uznany prawnik prof. Rafał Kubiak, który przybliży zależność pomiędzy lekarskim obowiązkiem niesienia pomocy a prawem pacjenta do samostanowienia. Powie również jak powinna wyglądać informacja medyczna i zgoda na zabieg u osoby niezdolnej do samodzielnego jej wyrażenia.
To tylko wybrane zagadnienia z bogatego i starannie dobranego programu konferencji. Trwa rejestracja na to wydarzenie. Konferencja odbędzie się w Toruniu 22-23 czerwca.
Więcej na stronie internetowej.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe