Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wieloaspektowo o mukowiscydozie
Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 13.09.2018
 
 
Mukowiscydoza jest wieloukładową chorobą. Charakteryzuje się klinicznie przewlekłymi zmianami obturacyjnymi oskrzeli i infekcjami dróg oddechowych. Pacjenci borykają się z zaburzeniami procesów trawienia i ich konsekwencjami. Mukowiscydozie poświęcono książkę, która w sposób kompleksowy podsumowuje stan wiedzy na temat tej choroby.
Publikacja pt. „Mukowiscydoza choroba wieloukładowa” ukazała się nakładem Wydawnictwa Termedia pod redakcją prof. Doroty Sands – uznanego międzynarodowego eksperta, współautorki standardów europejskich dotyczących leczenia i organizacji centrum mukowiscydozy, które skutecznie implementuje w Centrum Leczenia Mukowiscydozy.

Choć obserwujemy proces wydłużania się czasu życia oraz poprawę jakości opieki nad pacjentami to nadal niestety możliwości leczenia chorych na mukowiscydozę w Polsce, odbiegają od standardu wielu krajów rozwiniętych.

Według autorów książki najpilniejszą potrzebą pozostaje jednak wprowadzenie rozwiązań systemowych i finansowych gwarantujących chorym na mukowiscydozę dostęp do kompleksowej, wielodyscyplinarnej, zgodnej z europejskimi standardami opieki medycznej, świadczonej we wszystkich ośrodkach specjalizujących się w leczeniu mukowiscydozy.

W publikacji zawarto trzydzieści rozdziałów poświęconym m.in. epidemiologii, patofizjologii, diagnostyce, aspektom klinicznym. Sporo miejsca poświęcono także opiece wielospecjalistycznej w mukowiscydozie.
Książkę można zamówić TUTAJ
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe