Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wizja zdrowia - zgłoś swój temat do programu!
 
Działy: Polecamy
Znamy już zagadnienia dziesięciu sesji konferencji Wizja Zdrowia. Diagnoza i Przyszłość. Według zaproszonych na to wydarzenie ekspertów, w polskim systemie ochrony zdrowia mamy obecnie do czynienia z niemal całkowitym brakiem koordynacji działań, jak i z jego chronicznym niedofinansowaniem. Jak to zmienić i nakreślić spójną wizję? - na to pytanie odpowiedzi padną podczas pierwszego foresightu medycznego. Jeszcze można zgłaszać tematy do programu konferencji.
Podczas konferencji nie zabraknie gorących dyskusji i kontrowersyjnych tematów. Do udziału w panelach zaproszono liderów opinii, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi propozycjami wizji polskiej ochrony zdrowia w najbliższej przyszłości.
- Odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest ostatecznie odpowiedzialnością polityczną, którą ponosiły wszystkie poprzednie, obecny, jak i przyszłe, rządy oraz terenowe organy administracji rządowej, a także administracja samorządowa. Dlatego tak ważna jest koordynacja ich działań i ścisłe określenie zadań i obowiązków poszczególnych organów. Natomiast prawem wszystkich obywateli jest domagać się od państwa sprawnej realizacji opieki zdrowotnej, która musi być oparta na równym dostępie do świadczeń finansowanych ze środków publicznych, co gwarantuje Konstytucja RP- mówi "jednym głosem" Rada Naukowa konferencji. Znaleźli się w niej m.in.: prof. Maciej Banach, prof. Marek Brzosko, prof. Piotr Czauderna, prof. Leszek Czupryniak, prof. Jarosław Fedorowski, prof. Jacek Fijuth, prof. Tomasz Grodzicki, Anna Janczewska-Radwan, prof. Tomasz Kostka, Andrzej Mądrala, prof. Tomasz Zdrojewski, prof. Zbigniew Żuber.

Chcesz podjąć próbę tworzenia wizji polskiej ochrony zdrowia? Masz propozycje rozwiązań, którymi warto się podzielić? Zgłoś swój temat do programu konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja odbędzie się 3 października br. w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Zgłosić swój temat można TUTAJ.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe