Wyślij
Udostępnij:
 
 

Za nami pierwsze dni e-Kongresu Top Medical Trends

Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 03.09.2020
 
 
Wyjątkowa frekwencja, duża aktywność uczestników oraz bogaty program merytoryczny - to tylko niektóre z elementów tworzących wspaniałą, wirtualną atmosferę czternastej edycji kongresu Top Medical Trends, który pierwszy raz odbywa się za pośrednictwem internetu.
Za nami pierwsze kongresowe dni, podczas których mogliśmy wysłuchać sesji kardiologicznej, neurologicznej, dermatologicznej i dotyczącej stanów nagłych w POZ.

Panel kardiologiczny otworzył wykład prof. dr hab. Jadwigi Nessler, podczas którego prelegentka odpowiada na jedne z trudniejszych pytań, jakie zadają sobie specjaliści – czy migotanie przedsionków jest chorobą, czy objawem poważnych schorzeń. Prof. Jadwiga Nessler omówiła wszelkie symptomy świadczące o chorobie serca, a także przedstawiła sposoby radzenia sobie z pacjentem bezobjawowym.

Kolejny wykład poprowadził prof. dr hab. Piotr Hoffman, który zwrócił uwagę na najważniejsze aspekty, pojawiające się podczas pierwszej wizyty chorej na serce i spodziewającej się dziecka pacjentki. Dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam przedstawił najważniejsze kwestie związane z problemami, jakie mogą pojawić się w trakcie niewydolności serca w cukrzycy, a prof. dr hab. Przemysław Leszek omówił kluczowe informacje związane z parametrami nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

Drugi dzień w całości został poświęcony neurologii i rozpoczął się wykładem prof. dr hab. Mariusza Stasiołka, który zwrócił uwagę na najważniejsze i najtrudniejsze do wykrycia objawy, występujące podczas SM. Prelegent przedstawił istotę zaostrzenia stwardnienia rozsianego, omówił przebieg kliniczny choroby oraz przyjrzał się skuteczności badania MRI i narzędziom wychwytującym pierwsze symptomy SM.

Kolejne wystąpienie należało do dr n. med. Magdaleny Boczarskiej-Jedynak, która zaprezentowała trudności diagnostyczne i terapeutyczne w chorobie Parkinsona. Tego dnia wystąpił również prof. dr hab. Konrad Rejdak, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, który omówił diagnozę, objawy oraz przedstawił aktualne zalecenia w leczeniu padaczki.

Sesja neurologiczna zakończyła się wykładem poprowadzonym przez dr. hab. n. med. Tomasza Przewoźnego, który uczulił słuchaczy na niebezpieczeństwa, diagnozy i leczenia zawrotów głowy. Wykładowca przedstawił różnicę pomiędzy oczopląsem pochodzenia przedsionkowego i ośrodkowego.

Wykładowcy w trakcie sesji „Stany nagłe w POZ” w przejrzysty sposób omówili niepokojące objawy, prawdopodobne przyczyny oraz wstępne rozpoznanie i postępowanie w dziedzinach medycyny, takich jak: diabetologia, kardiologia, pulmonologia, czy endokrynologia.

W piątek, 4 września, odbyła się sesja dermatologiczna. Wybitni specjaliści: prof. dr hab. Joanna Narbutt, prof. dr hab. Jacek Szepietowski, prof. dr hab. Adam Reich i dr hab. Agnieszka Żebrowska, przedstawili lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej nowości w lecznictwie dermatologicznym oraz wyjaśnili, jak prowadzić pacjentów z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry i miejscowym nadkażeniem oraz trądzikiem odwróconym (łac. hidradenitis suppurativa).

Przed nami jeszcze cały miesiąc spotkań i wykładów z wielu dziedzin medycyny.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.topmedicaltrends.pl i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz sesjami, które jeszcze przed nami.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe