Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zaburzenia lipidowe - eksperci pomogą je leczyć
 
Działy: Polecamy
Pomimo wielu działań edukacyjnych towarzystw medycznych w Polsce, wiedza na temat zaburzeń lipidowych jest wciąż bardzo ograniczona. W efekcie, w Polsce mamy prawie 20 mln osób z hipercholesterolemią. Często dieta i zmiana stylu życia to za mało. Gdzie lekarze mogą szukać odpowiedzi jak najskuteczniej leczyć pacjentów z zaburzeniami lipidowymi?
Okazją będzie zbliżająca się siódma edycja Kongresu Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Nie zabraknie najnowszych wytycznych dotyczących stratyfikacji ryzyka, biomarkerów oraz diagnostyki zaburzeń lipidowych a także najnowszych wytycznych ESC/EAS, konsensusów, opinii ekspertów.

Podczas Kongresu będzie można uzyskać odpowiedź na pytanie jak leczyć i jakie poziomy cholesterolu osiągać u trudnego pacjenta z zaburzeniami lipidowymi. W codziennej praktyce do każdego lekarza może trafić pacjent z chorobą rzadką – jaki wpływ w ich przebiegu mogą mieć zaburzenia lipidowe? To zagadnienie również znalazło się wśród kongresowych tematów.

Pieczę nad programem wydarzenia sprawuje prof. Maciej Banach, prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który do wygłoszenia wykładów zaprosił uznanych ekspertów, obdarzonych szczególnym darem dydaktycznym.
O rodzinnej hipercholesterolemii w Polsce i częstości jej występowania, możliwościach diagnostyki i leczenia oraz organizacji rejestru PTL-RH, powie prof. prof. Jacek Jóźwiak. To schorzenie będzie także tematem wykładu prof. Małgorzaty Myśliwiec. Uczestnicy wysłuchają wystąpienia pt. : "Diagnostyka i postępowanie z dzieckiem z rodzinną hipercholesterolemią. Wyniki własne, rejestr 6-latków + najnowsze rekomendacje 2017".
Z kolei prof. Marlena Broncel przedstawi temat: "Inhibitory CETP – miejsce i rola w leczeniu zaburzeń lipidowych po badaniu REVEAL". Na pytanie: Czy lipidolog powinien opierać zalecenia dietetyczne na wynikach badania PURE?, odpowie prof. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz.

Do podzielenia się swoją ekspercką wiedzą została zaproszona także prof. Janina Stępińska, która wygłosi wykład pt.: "Zaburzenia lipidowe, nadciśnienie tętnicze i choroby sercowo-naczyniowe u kobiet i mężczyzn. Różnice diagnostyki i leczenia".

To tylko niewielka część bogatego programu tego wydarzenia, na które zapraszamy do Warszawy 8-9 grudnia.
Szczegółowy program na stronie Kongresu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe