Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zaburzenia lipidowe - najnowsze wytyczne i rekomendacje
 
Działy: Polecamy
Przez lata zaburzenia lipidowe w Polsce i na świecie nie były traktowane z należytą uwagą, a w wielu przypadkach ich występowania najczęściej zalecana była dieta i zmiana stylu życia. Dziś wiemy, że mogą one być niezależnym czynnikiem ryzyka m.in. incydentów sercowo-naczyniowych. Najnowsze wytyczne i rekomendacje dotyczące tych zaburzeń lekarze poznają na VII Kongresie Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Jeszcze do 25 września obowiązują niższe opłaty na to wydarzenie.
W programie Kongresu uwzględniono m.in. najnowsze wytyczne dotyczące stratyfikacji ryzyka, biomarkerów oraz diagnostyki zaburzeń lipidowych a także omówienie nowych leków: hamujących białko PCSK9 oraz ETC-1002 i RVX208.

Uczestnicy Kongresu zapoznają się także z najnowszymi wytycznymi ESC/EAS, konsensusami, opiniami ekspertów oraz wytycznymi Kanadyjskimi i Amerykańskimi a także aktualnymi rekomendacjami dotyczącymi stosowania ezetimibu oraz fenofibratu.

Pod koniec ubiegłego roku Polskie Towarzystwo Lipidologiczne (PTL) wraz z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce (KLRwP) oraz Polskim Towarzystwem Kardiologicznym (PTK) wspólnie zdecydowały o konieczności przygotowania pierwszych wytycznych dotyczących postępowania w zaburzeniach lipidowych dla lekarzy rodzinnych, bo to właśnie oni najczęściej po raz pierwszy diagnozują zaburzenia lipidowe i to na nich w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za pierwsze decyzje terapeutyczne oraz kontynuację leczenia hipolipemizującego.

Podczas Kongresu eksperci będą szukać m.in. odpowiedzi na pytanie: Czy należy aktualizować wytyczne PTL/KLRwP/PTK dotyczące postępowania w zaburzeniach lipidowych dla lekarzy rodzinnych?

To tylko wybrane zagadnienia uwzględnione w poszczególnych sesjach Kongresu. O bogaty program merytoryczny zadba kierownik naukowy konferencji, prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego - prof. Maciej Banach.

W trakcie Kongresu znajdzie się także miejsce dla Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które poprowadzą własne sesje tematyczne.
Członkowie Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego do 15 października mogą na Kongres rejestrować się bezpłatnie. Wydarzenie odbędzie się 8-9 grudnia w Warszawie.
Więcej informacji na stronie Kongresu.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe