DERMATOLOGIA
Dermatologia estetyczna i kosmetologia
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy

Amerykańskie wytyczne na temat rozpowszechniania filmów w chirurgii plastycznej

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Alicja Kostecka
|
Źródło: Reuters/AK
Jutro, w Orlando, na corocznym spotkaniu American Society of Plastic Surgeons (ASPS) zostaną zaprezentowane pierwsze wytyczne na temat rozpowszechniania filmów z chirurgii plastycznej w mediach społecznościowych.
Niektórzy chirurdzy plastyczni wykorzystują media społecznościowe zamiast do celów edukacyjnych, do celów marketingowych. Dlatego eksperci proponują wytyczne dotyczące etyki, aby zapewnić, że treści wideo z chirurgii plastycznej w mediach społecznościowych nie są szkodliwe dla pacjentów.

Aby media społecznościowe mogły służyć w chirurgii plastycznej edukacji potrzebne są wytyczne określające procedury postępowania i zgoda pacjentów na filmowanie.Ponieważ filmy wideo mogą być manipulowane i szeroko rozpowszechniane, pacjenci powinni również mieć świadomość, że ich obraz może być wykorzystany do czegoś innego i że są trudne do usunięcia online po opublikowaniu.

- Chirurgia plastyczna jest wyjątkowo atrakcyjna dla mediów społecznościowych, dlatego należy dążyć do tego, że pacjent nie będzie rozpoznawalny bez wyraźnej zgody - powiedział dr Clark Schierle, autor wytycznych i chirurg plastyczny w Feinberg School of Medicine w Chicago na Northwestern University.

Dr. Schierle ma nadzieję, że wytyczne będą oficjalnym kodeksem etycznym postępowania certyfikowanych chirurgów plastycznych. Chirurdzy plastyczni, podobnie jak inni lekarze powinni przestrzegać standardów etycznych, które nadają priorytetowe znaczenie ich decyzjom, które nie zaszkodzą pacjentom.

Nawet jeśli pacjenci zgadzają się na filmowanie i udostępniają filmy wideo online, lekarze nadal mają obowiązek chronić prywatność pacjentów i przedstawiać je w sposób godny szacunku, podkreśla się w wytycznych.
W sytuacji, gdy pacjenci dopuszczają możliwość filmowania, chirurdzy powinni upewnić się, że nie przeszkadzają w procedurach i mieć inną osobę do robienia zdjęć, aby sami mogli skoncentrować się na pacjencie.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.