DERMATOLOGIA
Wenerologia
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

HIV w SPA

Źródło: www.nmhealth.org/news/alert/2019/4/?view=762
Autor: Alicja Kostecka |Data: 17.05.2019
 
 
Ludzie, którzy odwiedzili jedno ze SPA w stanie Nowy Meksyk (Stany Zjednoczone), mogli skończyć z czymś więcej niż tylko świecącą skórą - mogli zarazić się HIV.
To ostrzeżenie pojawiło się ze strony Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Meksyk, który wzywa klientów VIP SPA w Albuquerque do rozważenia przeprowadzenia testów na obecność wirusa HIV po tym,po tym, jak dwóch pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na HIV. Departament Zdrowia oferuje bezpłatne testy na obecność HIV oraz HCV I HCB dla osób, które otrzymały jakiekolwiek zastrzyki, w tym korzystali z zabiegów wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego, w VIP SPA w Albuquerque.

Departament bada dwa przypadki zakażenia HIV wśród klientów VIP SPA, którzy od maja do września 2018 r. korzystali z zabiegów z zastosowaniem iniekcji w VIP SPA w Albuquerque i uzyskali pozytywny wynik testu HIV.

Dlatego każda osoba pragnąca skorzystać z usług kosmetycznych obejmujących zabiegi z wykorzystaniem iniekcji powinna sprawdzić, czy usługi są świadczone przez licencjonowany gabinet medycyny estetycznej.

- Wszystkie zabiegu, które związane są z iniekcją, czyli przekłuwaniem, powinny być wykonywane tylko i wyłącznie w gabinetach lekarskich.Żadne certyfikaty nie uprawniają do wykonywania zabiegów z użyciem iniekcji, bo tego nie da się nauczyć w ciągu kilku godzinnego szkolenia - powiedziała portalowi eDermatologia prof. Barbara Zegarska, kierownik Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK. - My, dermatolodzy, mamy nadzieję, że w Polsce wejdzie w życie dyrektywa Unii Europejskiej z 2017 roku, która ureguluje jasno zakresy działania gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.