Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Komisja Europejska zabrała głos w sprawie tatuaży

Źródło: KG/euractiv.pl
Autor: Kamila Gębska |Data: 19.01.2017
 
 
Unia Europejska zastanawia się nad wprowadzeniem regulacji w sprawie substancji używanych do wykonania tatuaży. Raport KE m.in. zwraca uwagę na obecność groźnych dla zdrowia substancji w stosowanym atramencie.
Z raportu Komisji Europejskiej – który jest przygotowywany do publikacji – wynika, że 12 proc. mieszkańców Unii ma tatuaż – informuje portal EurActiv. 1 na 20 tatuowanych osób jest narażona na infekcje skórne w rezultacie zabiegu, jest też wysokie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej oraz podrażnień. Niektóre tego typu reakcje mogą nastąpić wiele lat od zabiegu. Jednocześnie do tatuowania wykorzystywany jest atrament pochodzący w większości przypadków ze Stanów Zjednoczonych. Zawarte w nim składniki mogą ulec rozkładowi przy wystawieniu na słońce, promieniowanie ultrafioletowe, laser. Zagrożone mogą być również osoby poddające się zabiegowi laserowego usuwania tatuażu. Od 5 do 15 proc. pacjentów narażonych jest na problemy z zabarwieniem skóry.

Zdaniem Komisji rynek tatuażu jest zbyt rozczłonkowany między krajami członkowskimi UE, istnieją zbyt duże rozbieżności w regulacjach dotyczących tatuowania i używanych do tego narzędzi. Nie obowiązuje żadne ogólnoeuropejskie ustawodawstwo w tej kwestii.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe