Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Działa jak rdza na metal

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: NFZ
Cukrzyca dotyka miliony ludzi na świecie, niemal milion Polaków może być nieświadomych swojej choroby, a aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem terapii cukrzycy – informuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
– Cukrzyca nie boli, dość długo może nie dawać wyraźnych objawów. To pierwsza niezakaźna choroba uznana za epidemię XXI wieku. Niemal milion Polaków może być nieświadomych swojej choroby – podaje NFZ.

W ramach akcji edukacyjnej Narodowy Fundusz Zdrowia w każdy poniedziałek publikuje post na Twitterze NFZ oraz na Facebooku Akademia NFZ, zapowiadający temat „Środy z profilaktyką”.

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach „Środy z profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na: kanale YouTube Akademia NFZ, Facebooku Akademia NFZ oraz na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow.

– Wspólnym elementem wszystkich typów cukrzycy jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Działa on na nasze naczynia krwionośne tak, jak rdza na metal. W efekcie powikłania cukrzycy dotyczą wszystkich organów – wyjaśnia w materiale filmowym małopolski konsultant wojewódzki ds. diabetologii, prof. dr hab. med. Tomasz Klupa.

Jak podkreślono w materiale, do obniżenia poziomu glukozy we krwi pomocna jest aktywność fizyczna. Dodano też, że wpływa ona na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne oraz uwrażliwia tkanki na insulinę. Dzięki temu aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem terapii cukrzycy.
 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.