Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Najnowsze leki hipolipemizujące – u których chorych na otyłość mogą być stosowane ►

Udostępnij:
Prof. dr hab. n. med. Marlena Broncel, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zaprasza na swój wykład, który wygłosi w trakcie II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.
W trakcie panelu, w którym otyłość, kardiologia i dyslipidemia omówione zostaną jako problemy zazębiające się, prof. Marlena Broncel wygłosi wykład dotyczący leczenia zaburzeń lipidowych u pacjentów otyłych.

Wykładowczyni podzieliła problemy na dwa bloki tematyczne – w pierwszym przedstawi zasady rozpoznawania zaburzeń lipidowych ze szczególnym uwzględnieniem odrębności u pacjentów otyłych. W drugim omówione zostaną metody leczenia i związane z nimi tematy, m.in. wpływ otyłości na metabolizm starszych leków, co przekłada się na skuteczność terapii.

Jak zapewnia prof. Broncel, wykład ma być „prosty i praktyczny”, ma też odpowiedzieć na pytanie, którzy chorzy na otyłość mogą być leczeni najnowszymi lekami hipolipemizującymi.

Wykład prof. Marleny Broncel zostanie wygłoszony 2 grudnia br. w trakcie II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (Warszawa 1 i 2 grudnia).

Zapraszamy do obejrzenia omówienia wykładu prof. Marleny Broncel:

 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.