Specjalizacje, Kategorie, Działy

Zalecenia, trudne przypadki i fachowa wiedza dla diabetologów

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Zapraszamy do zapoznania się z ramowym programem spotkań „Wytyczne praktycznie – zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego”. Cykl zainauguruje spotkanie w Białymstoku 15 lutego.
W tym roku prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak i prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek wyruszą w trasę, na której znalazło się osiem miast. Spotkania odbywać się będą zawsze w środy – kolejno w Białymstoku, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu.

Program każdego wydarzenia składać się będzie z ośmiu wykładów. Część tematów będzie zmienna, część natomiast pojawi się na wszystkich spotkaniach. Wśród stałych prelekcji znalazły się między innymi tematy nowych wytycznych w zaleceniach PTD na 2023 rok, a także postępowanie w cukrzycy kobiet ciężarnych z punktu widzenia diabetologa. Ponadto omówione zostaną tajemnice terapii skojarzonej w cukrzycy typu 2 oraz „Trudne przypadki – proste rozwiązania”, czyli wskazania postępowania w konkretnych przypadkach klinicznych na podstawie doświadczenia z praktyki specjalistycznej.


PROGRAM RAMOWY
 
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.